Domů $ Hudební obor $ Klavír

Klavír

Studijní zaměření Hra na klavír je velmi žádaným oborem. Výuka je zaměřena na sluchovou představivost žáka, rozvíjení technických zdatností a muzikálnosti. Žáci své dovednosti následně uplatňují v sólové hře, komorní hře (čtyřruční hře, nebo v doprovodu s jiným nástrojem), ve hře z listu a dokáží se doprovodit v písních různých žánrů.

V průběhu studia se žáci zúčastní veřejných koncertů, přehlídek a především interní soutěže s názvem Klavírní hrátky, která na této základní umělecké škole působí již od roku 2002.

Výuka klavíru je určena pro děti od šesti let, záleží však na motorické vyspělosti a hudebních předpokladech uchazeče. Mimoto naše škola přijímá i dospělé, kteří mají zájem naučit se hrát, či se ve hře zdokonalit.

Žáci po absolvování základní umělecké školy mají možnost pokračovat na konzervatoři, pedagogických školách a působit jako spoluhráči v orchestru, souboru, nebo kapele.

Hru na klavír vyučují kvalifikovaní pedagogové Dagmar Tölgová, Irina Širokaja, Monika Schreinerová, Libuše Vilímovská a Nikolaj Dorogovtsev.

Koncert žáků Moniky Schreinerové v DK Ostrov


Vánoční klavírní koncert žáků a jejich hostů klavírní třídy Moniky Schreinerové

Závěrečný koncert (Dagmar Tölgová)

Koncert klavírní třídy s moderováním LDO na téma Skladatelé


Pololetní klavírní koncert třídy Dagmar Tölgové

Kontakty

Klavír

Mgr. Dagmar Tölgová

vedoucí klavírního oddělení
klavír

Nikolaj Dorogovtsev

akordeon, klavír

Libuše Vilímovská

klavír

Monika Schreinerová, DiS.

klavír

Irina Širokaja

klavír

Ikona Klasifikace Ikona Facebook Ikona YouTube